5 שלבי חובה בחיפוש עבודה בצפון

 

דרושים בצפון - אלה השלבים שיעזרו לכם בדרך למציאת עבודה בצפון

 

רוצים לעבוד במקום ירוק מוקף טבע, בעל אויר נקי המציע אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות? מציאת עבודה בצפון הארץ תאפשר לכם את כל אלה, ותרחיב את טווח אפשרויות ההשתכרות שלכם. כשאנו ניגשים לחפש עבודה בצפון, מומלץ לעבוד לפי השלבים הבאים, זאת על מנת למצוא את העבודה המתאימה לנו ביותר.  

שלב ראשון- הגדרת המשרה אותה אתם מחפשים 

הגדירו לעצמכם מהי המשרה שאתם רוצים לעבוד בה. מהו התחום והתפקיד שאתם מחפשים? האם תרצו משרה מלאה או חלקית? מהו השכר שתבקשו? מהם תנאי העבודה הנלווים לשכר? מהם אפשרויות הקידום שתרצו במקום העבודה ועוד.

שלב שני- כתיבת קורות חיים כמסמך שיווקי

הקדישו זמן לכתיבת קורות חיים איכותיים. זה הזמן למתג את עצמכם, ולכתוב את כרטיס הביקור הטוב ביותר שלכם. זכרו כי קורות חיים הם מעבר לרשימה של העבודות הקודמות שעשיתם, זהו מסמך שיווקי, שצריך להבליט את ההתאמה שלכם לתפקיד. אם אתם מחפשים משרות בתחומים שונים, רשמו מספר גרסאות לקורות חיים, המבליטים את כישוריכם, התואמים לכל תחום.

שלב שלישי- חיפוש ממוקד ושליחת קורות חיים

היכנסו לפורטל דרושים, ובצעו חיפוש ממוקד. שימו לב כי חלק מהאתרים מספקים שירות של "סוכן חכם" שיעזור לכם להתמקד במציאת המשרה שאתם מחפשים. ניתן גם לפנות לחברות השמה, שיעזרו לכם להפיץ את קורות החיים במקומות העבודה הרלוונטיים בצפון הארץ. לאחר שמצאתם משרות המתאימות לכם, שלחו  את קורות החיים שלכם למעסיקים פוטנציאלים.

שלב רביעי- ניצול קשרים ואתרים חברתיים

זה הזמן להשתמש בכל הקשרים המשפחתיים, חברתיים ומקצועיים שיש לכם, כדי לשפר את סיכוייכם לזכות בעבודה שבה תרצו. ספרו למשפחתכם ולחבריכם, שאתם מחפשים עבודה בצפון הארץ. ראו האם הם יכולים להמליץ לכם על מקומות עבודה מתאימים, ולתת המלצות אישיות  לקראת ראיונות העבודה. במקביל תוכלו לפתוח פרופיל אישי מעודכן ומלא בלינקדאין, ולשפר את הדף שלכם בפייסבוק, שכן מעסיקים רבים, מחפשים פרטים אישיים ומקצועיים עליכם במקומות אלו, לאחר קריאת קורות החיים.

שלב חמישי- התכוננו לראיון העבודה

התכוננו היטב לראיון העבודה. קראו על החברה שתראיין אתכם ועל התפקידים המוצעים בה. בחרו בגדים נקיים ומסודרים, המשדרים רושם רציני, והכינו תשובות לשאלות שסביר שישאלו אתכם במהלך הראיון.