משרות רתך – אחד המקצועות המבוקשים ביותר במשק

כאשר אנחנו חושבים על משרות שהביקוש אליהן גדול ושיש דרישה עצומה אליהן אנחנו לרוב נחשוב על משרות היי טק. ואכן אין ספק כי הדרישה למתכנתים ומהנדסים היא גדולה וישנן אלפי משרות פנויות בשוק והמון מקומות תעסוקה המשוועים למהנדסים איכותיים. אך כאשר אנו מדברים על משרות מבוקשות במשק אנחנו חייבים לקחת בחשבון גם משרות רתך. תתפלאו לשמוע אך התעשייה בישראל כמהה לרתכים שיבואו לעבוד אצלה. אין ספק כי רתך הוא מקצוע מבוקש ביותר על ידי מעסיקים רבים ואין ספק כי המשכורות בתחום מושפעות מביקוש זה. כן כן תתפלאו אולי לשמוע אך רתך מרוויח משכורת יפה ביותר וזאת תודות לעובדה כי ישנם רתכים מקצועיים מעטים בשוק. ההיצע הנמוך והביקוש הגבוה לרתכים מוביל לכך כי ניתן להשתכר יפה מאוד מעבודה כרתך.

האם ישראל נשארת מאחור בגלל שאין משרות מקצועיות?

עקב המחסור החמור ברתכים עולה השאלה האם ישראל לא נותרת מאחור אל מול העולם בתחום התעשייה והאם אנו נפגעים מכך? משרות רתך הן הכרחיות לכל תעשייה כבדה ונראה כי גם החברות בישראל סובלות מהמחסור וגם המשק הישראלי סובל מכך. אין ספק כי לעומת מדינות אחרות בעולם מערביות ומתפתחות ישראל נותרת מאחור וכתוצאה מהמחסור בידיים מקצועיות כאשר בין היתר מדובר על רתכים ישראל מפסידה מקומות תעסוקה רבים. ניתן לומר בביטחון מלא כי ישנן חברות הסוגרות את שעריהן או שמראש אינן פותחות כאן נציגות מכיוון שהן יודעות כי לא יצליחו למצוא עובדים מקצועיים. לא רק רתכים חסר בישראל אלא גם מסגרים, נגרים ועוד שלל של עובדים מקצועיים.

מדוע המדינה לא מתערבת יותר בשוק הרתכות?

אז על מי מוטל המחדל שיש כל כך הרבה משרות רתך וכל כך מעט רתכים? נראה כי המדינה היא האשמה העיקרית בבעיה זו. על המדינה מוטלת החובה להכשיר אנשים בתחום ולדאוג שלתעשייה יהיה די רתכים. כך לדוגמא המדינה יכולה להציע לאנשים תמריצים בכדי לעבוד כרתכים ובכדי להיות מוכשרים בתחום. כך יוכל להתמלא הצורך של המדינה ברתכים ולהבטיח כי התעשייה תוכל להתפתח בתחום.