יתרונות לעבודה באזור הצפון

 

6 יתרונות שיגרמו לכם לרצות לעבוד באזור הצפון

 

בעשרים השנים האחרונות אפשר לראות מרכזי תעשיה גדולים צומחים בגליל ובגולן, זאת בשעה שאנשים רבים מעתיקים את מקום עבודתם לצפון הארץ. כשמדברים על משרות בהייטק, המרכזים הגדולים הם ביוקנעם, בחיפה, וניתן למצוא גם מרכזים קטנים יותר במשגב, מגדל העמק, קיסריה, בקריות, בתפן, בדלתון ובתל חי. כמובן שבנוסף להם ניתן למצוא מרכזי תעשיה ומסחר הפזורים בכל רחבי הצפון, המספקים משרות רבות בתחומי עבודה מגוונים.

1. ירוק בעיניים

למי שנפשו חפצה לטבול במרחבים ירוקים, אזור הצפון מספק שפע של טבע מהמם לגור ולעבוד בתוכו- מהשדות של עמק יזרעאל ועמק חפר, להרים הירוקים של הגליל המערבי והעליון, ועד לנוף הייחודי של אזור רמת הגולן. אין ספק שעבודה בגליל העליון ירוקה יותר מעבודה במרכז הארץ.

2. קצב חיים רגוע יותר מהמרכז

מי שגר ועובד במרכז הארץ יודע כמה היומיום דומה למרוץ עכברים מהבית לעבודה וחוזר חלילה. קיימת תחושת לחץ להעלות את רמת החיים יותר ויותר. מי שעובד וגר באזור הגליל יכול להעיד על הפחתה בתחושת הלחץ והעומס- קצב החיים הרגוע, רמת המחיה הזולה באופן יחסי והקהילתיות הגבוהה, מאפשרים חיים יותר נעימים ורגועים.

3. קרבה לבית וקיצור זמן בפקקים

העבודה במרכז מלווה בדרך כלל בזמן נוסף בפקקים בדרך הביתה, מה שמפחית את זמן האיכות עם המשפחה. בצפון הפקקים כמעט נעלמים, וכתוצאה מכך ניתן לבלות יותר בחיק המשפחה. הפיתוח של הכבישים בגליל ובגולן הביא לכך, שצירי תנועה מרכזיים מאפשרים מעבר מהיר ונוח למרכזי התעשייה המקומיים. למי שמשתמש בתחבורה ציבורית יש לומר שמרכזי התעשייה נמצאים סמוך לצירי תנועה ראשיים, ומתאפשרת גישה נוחה לעבודה גם בדרך זו.

4. לגור במרכז ולעבוד בצפון

למי שרוצה לגור במרכז הארץ התוסס, ולעבוד בצפון יש אפשרויות רבות, הפתוחות לפניו. בזכות כביש שש, מנהרות הכרמל והרכבת ניתן בקלות לגור במרכז ולעבוד בצפון, כולל נסיעה מהירה וקצרה. יתרון נוסף נעוץ בכך שהנסיעה בכביש היא נגד כיוון התנועה, וכך נמנעים מבעיות הפקקים של מרכז הארץ. 

5. מס הכנסה נותן הטבות

גם במס הכנסה חושבים שכדאי לגור לעבוד בגליל ובגולן. עקב כך ניתנות הטבות מס ייחודיות למי שעובד באזורים אלו. הטבות אלו יכולות להעלות את רמת ההכנסה באלפי שקלים בשנה. 

6. תרומה לתעשייה ולארץ

עבודה בצפון הארץ היא גם תרומה במישור הלאומי. כשעובדים בצפון גם מרוויחים עליה ברמת החיים בפן האישי, וגם מחזקים את התעשייה בפריפריה כתרומה אישית לחברה הישראלית. חיפוש עבודה בצפון אף לא היה קל יותר עם פורטל הדרושים של איחוד התעשיינים.